• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/silivridiyaliz/

ANASAYFA


Güvenilir, Özverili ve Samimi Bir Ortamda Tedavi Hizmetimizle Sizlerleyiz.


HİZMET
LERİMİZ;
*
Her hasta için özel kulaklıklı TV sistemi
*Diyaliz sırasında fizik tedavi hizmeti
*Seans sırasında bilgisayar kullanım imkanı
*Ücretsiz internet
*Kahvaltı-ara öğün ikramı
*Taşıma servis hizmeti
*Kamera ile takip sistemi
*Laboratuar hizmeti (Ahenk Laboratuarı)TEDAVİLERİMİZ

DİYALİZ NEDİR?
Diyaliz, böbrek yetmezliği olan insanlarda, vücutta birikmiş olan fazla sıvı ve atık maddelerin yarı geçirgen bir membran (zar) aracılığıyla temizlenmesi işlemine denilmektedir.

DİYALİZ TÜRLERİ NELERDİR?

Hemodiyaliz: Hemodiyaliz işlemi için diyaliz makineleri kullanılır. Diyaliz makinesinin diyalizer adlı kısmında, hastanın kanı ile özel bir solüsyon (diyaliz sıvısı) karşılaştırılır ve kandaki elektrolitlerin(kalsiyum, potasyum gibi) istenen düzeylerde karşılıklı geçişi sağlanır. Bu solütlerin (suda çözünmüş maddelerin) ve suyun membrandan geçişi, difüzyon ve ultrafiltrasyon prensiplerine dayanır.Hemodiyaliz tedavisi hastanın böbrek yetmezliğinin şiddetine, yaptığı idrar miktarına bağlı olmak üzere haftada 2 – 3 kez 4 – 6 saat süre ile uygulanır. Yetersiz hemodiyaliz tedavisi hastada hasara ve ölümlere yol açabilir. Hemodiyaliz tedavisi genellikle hastanede veya bir hemodiyaliz ünitesinde uygulanır. Ancak uygun makine ve ekipmanla evde de uygulanabilir.

Periton Diyalizi: Periton diyalizi tedavisi değişik şekillerde uygulanabilir. Bunlardan en sık uygulanan teknik sürekli ayaktan periton diyalizidir. Periton diyalizi makinesi kullanılarak değişik periton diyalizi teknikleri geliştirilmiştir.Sürekli ayaktan periton diyaliziPeriton boşluğuna doldurulan diyaliz sıvısının 4-8 saat beklemeyi takiben yenisi ile değiştirildiği basit bir yöntemdir. Genellikle günde 4 kez hastanede veya evde yapılır. En önemli avantajı hasta tarafından evde yapılabilmesidir.
ANLAŞMALI KURUMLAR


1. SSK
2. BAĞ-KUR
3. YURTDIŞI SİGORTALAR